פרגולות מתכת

פרגולות מתכת

בדרך כלל כשאדם מדמיין פרגולה התמונה שעולה לו בראש היא של קורות עץ שמספקות הצללה במרפסת או בחצר – אבל בשנים האחרונות מסתמנת דווקא העדפה של פרגולות מתכת. היתרונות המשמעותיים של האלומיניום, הברזל והפלדה – ובפרט העמידות הגבוהה ומגוון העיצובים – הופכים את המגמה הזו לטבעית. אנחנו ב"ו.מילר יזמות פרוייקטים ובניה בעמ" מנוסים מאוד בהקמת פרגולות ממתכת, בהתאמה מלאה לכל צורך ותוך הקפדה על עבודה מדויקת במיוחד.

פרגולות ברזל

פרגולה מברזל מתאפיינת תמיד בנוכחות בולטת, כזו שאי אפשר להישאר אדישים כלפיה. אם תרצו, תוכלו אפילו להפוך את הפרגולה ליצירת אמנות של ממש, עם קווים מעוקלים, עיטורים וצורות שונות – וכך ליהנות גם מהצללה יעילה וגם מחצר עם אופי ייחודי. בכל מקרה מומלץ להעדיף ברזל מגולוון שלא מחליד, וכך להפחית את התחזוקה הנדרשת למינימום.

פרגולות נירוסטה

נירוסטה – פירוש השם אגב הוא "פלדה שלא מחלידה" (בגרמנית) – היא חומר גלם נפוץ ביותר, וגם את הפרגולה אפשר לייצר ממנה. בדומה לאלומיניום, שזוכה לפופולריות רבה הרבה יותר, ניתן לצבוע את החרסינה בגוונים שונים וכך להגיע למראה הרצוי וכמובן להרמוניה מושלמת עם שאר המרכיבים בסביבה. העבודה עם פלדת האל-חלד מחייבת מיומנות גבוהה במיוחד, וגם זו אחת הסיבות לכך שאין הרבה פרגולות חרסינה.

פרגולות אלומיניום

ברוב המקרים פרגולות מתכת הן למעשה פרגולות אלומיניום. האלומיניום קל משקל אבל חזק ויציב – שילוב שמאפשר התקנת פתרונות הצללה בכל מקום למעשה, יתרון נוסף הוא האפשרות להגיע בקלות לצבע המדויק ביותר (כולל צבע עץ שמקנה לפרגולה מראה חמים ומושך), כשבכל מקרה הקווים הנקיים של האלומיניום יוצרים אסתטיקה מוצלחת. פרגולות האלומיניום נחלקות לשני סוגים – על עמודים ופרגולות תלויות (שנקראות גם פרגולות צפות).

פרגולות פלדה

קונסטרוקציית פלדה מבטיחה חוסן מרבי. ניתן להוסיף לפרגולה גם גג, כולל מרזבים במידת הצורך, ובאופן כללי התוצאה תהיה מבנה מסיבי ורב רושם. אופציה זו מתאימה לחצרות של בתים פרטיים וגם לבתי עסק שמחפשים פתרונות כדאיים כלכלית. ו.מילר יזמות פרוייקטים ובניה בעמ כבר הקימה פרגולות מתכת רבות מכל הסוגים, עבור מגוון לקוחות – שיש להם גם מכנה משותף: מקסימום שביעות רצון מהתוצאה.